Одноетапна імплантація зуба – відмінне рішення в стоматологічної імплантології, коли потрібно терміново відновити естетику та цілісність посмішки. При звичайній імплантації слід чекати кілька місяців для приживлення імпланту, що завжди можливо для пацієнта. Одна річ, коли випадає жувальний зуб, відсутність якого непомітна навіть за широкої посмішки і можна чекати місяці. Інша річ, коли потрібно відновити передній зуб або будь-яку із зони посмішки. Для цього якраз і підходить метод із миттєвим навантаженням.
Розрізняють кілька видів одноетапної імплантації:
1) Одноетапна імплантація з негайним навантаженням. Імплант встановлюють відразу після видалення зуба, протезування відбувається тільки після загоєння, яке відбувається у закритій порожнині;
2) Миттєва одноетапна імплантація зубів, з формувачем ясени. Додатково до імплантату лікар встановлює формувач ясен, щоб м’які тканини правильно наростали;
3) Одноетапна імплантація з миттєвим навантаженням. Роль протезу виконує тимчасова коронка, яка і приховує проміжок, доки титановий стрижень вживлюється в кістку.
Перед призначенням процедури пацієнт повинен пройти комп’ютерну томографію щелепи та рентгенологічне обстеження.
На основі діагностичних даних лікар підбирає довжину та товщину імпланту.
Сама одноетапна зубів за один день проходить у кілька етапів:
Одноетапна імплантація з миттєвим навантаженням затребувана у пацієнтів завдяки масі переваг методики.
У деяких випадках пацієнтам рекомендують класичну двоетапну імплантацію, триваліша, але не менш ефективна.
Одноетапна імплантація зуба дозволена при:
Одноетапну імплантацію найчастіше проводять у молодих пацієнтів зі здоровими натуральними зубами, наприклад, щоб швидко усунути дефект від зуба внаслідок травми.
Встановлюючи імплант відразу після видалення хворого зуба пацієнт попереджає зміни структури кісткової тканини. Тому в деяких випадках бажано відразу відновити цілісність зубного ряду, ніж вичікувати період загоєння при звичайній імплантації.
Многим віковим пацієнтам неможливо провести одноетапний метод, і рекомендується класична двоетапна імплантація. Вона також ефективна та повністю відновлює функціональність та красу посмішки.
Одномоментну імплантацію заборонено проводити при:
Існують також відносні протипоказання, за яких не можна проводити одноетапну імплантацію, але які можна виправити і тоді пройти процедуру:
За наявності якогось протипоказання не потрібно відмовлятися від лікування. Сучасна стоматологія пропонує різні способи відновлення зубів, тому приходьте на прийом і лікар підбере оптимальну методику особисто для вас.
І одноетапна і класична імплантації ефективні, якщо проведені фахівцем, тому не можна сказати, що якийсь метод кращий, ніж інший, хоча кожен має свої переваги.
Одноетапну імплантацію слід проводити відразу після видалення зуба, тому вибрати спосіб потрібно до екстракції.
Одноетапна імплантація зубів за один день – відмінний варіант, коли потрібно відновити передні зуби або виправити дефекти зони посмішки.
Безкоштовно проконсультуємо
з будь-яких питань