Двоетапна імплантація – це відновлення втрачених зубів, яке проводять у два етапи з інтервалом у 2-6 місяців.
Це традиційний, класичний спосіб імплантації зубів, тому вважається найбезпечнішим із гарантованим результатом, у 99% імплантати успішно приживаються. На відміну від одноетапного методу, при двоетапній імплантації постійний протез встановлюють, коли імплантат повністю прижився.
У сучасній Стоматологічної імплантології двоетапну методику зубів використовують найчастіше, оскільки у цієї процедури менш суворі вимоги. Крім того, двоетапні протези виготовляють у різноманітних варіаціях по довжині та ширині.
Показання для двоетапної операції зубів:
На результат операції впливає стан щелепної кістки. На повністю сформованій, достатнього обсягу кістки, двоетапний імплантат успішно приживається.
Протипоказання для процедури:
Стоматологи рекомендують саме цей метод імплантації зубів, тому що:
Двоетапне протезування зубів менш вимогливе до стану зубощелепної системи, ніж одноетапна процедура. Можливі відносні протипоказання легко усунути під час підготовки до процедури: усунути запалення пародонту, наростити об’єм кістки, підняти дно гайморових пазух.
Цей спосіб займе більше часу, але ви гарантовано отримаєте нові зуби, ідентичні натуральним.
Коли імплантат зуба остаточно зростається з кісткою, встановлюють формувач ясен, а потім абатмент, на якому фіксують протез.
Якщо кістковій тканині не вистачає щільності та об’єму – потрібна кісткова пластика. Це допоможе створити умови для надійної фіксації та приживлення імплантату.
Протез зуба не навантажують відразу після установки, тому коронку встановлюють через 2-3 місяці.
Последовательность имплантации зубов состоит из двух основных этапов и одного завершающего. На первых этапах с пациентом работает стоматолог-хирург, на завершающем (когда устанавливают коронки, видимую часть протеза) — стоматолог-ортопед. Сначала устанавливают протез, которому нужно от 2 до 6 месяцев, чтобы срастись с костью. После этого наступает второй этап, когда устанавливают формирователь десны и абатмент, а уже после фиксируют коронку или ортопедическую конструкцию.
Для успішного результату потрібно надійно закріпити імплантат зубів у кістковій тканині і точно розташувати для правильної установки майбутньої коронки.
Двоетапні імплантати унікальні за своєю конструкцією. Для максимальної надійності важливо правильно підібрати висоту наддесневої та внутрішньокісткової частин.
Головний мінус процедури — тривалість процесу. Поки імплантат приживається, пацієнту доведеться використовувати або знімну конструкцію, або ходити з видимим проміжком зубного ряду.
Але навіть із цим недоліком, двоетапна імплантація зуба затребувана завдяки своїй ефективності та безпеці. Будь-який дефект буде нівельований, а посмішці повернуто колишню естетику.
Перед процедурою лікар збирає анамнез і проводиться комплексне обстеження, важливо перевірити відсутність протипоказань. Фахівці оцінюють у якому стані знаходиться кісткова тканина, щоб підібрати оптимальний метод імплантації.
Після цього проводиться санація: лікують каріозні зуби, запалення, роблять професійне чищення.
Перед вживлення імплантату використовують місцеве знеболювальне.
Лікар розрізає і відшаровує ясна, формує в кістці ложе і вгвинчує імплантат, після чого ясна зашивають, а через тиждень знімають шви. Після цього починається процес приживлення імплантату в кістку, який триває від 2-х до 6-ти місяців. Складно сказати відразу, скільки точно часу триватиме остеоінтеграція, оскільки це визначають індивідуальні особливості кожного організму.
Через деякий час лікар оцінює стан імплантату, і в разі успішного приживлення (а при двоетапній методиці так відбувається практично завжди) настає другий етап – встановлюють абатмент-конструкцію, на якій буде закріплена видима частина протеза.
Знову використовують анестезію, і лікар розрізає слизову оболонку, щоб визначити розташування імплантату усередині кістки. З титанового штифта виймають заглушку та встановлюють формувач ясен, який через час замінюють абатментом, перехідним елементом між коронкою та імплантатом.
Далі м’які тканини повинні загоїтися, це займає близько тижня, після чого хірургічна частина імплантації успішно завершується.
Лікар знімає зліпки, які вирушають до лабораторії для виготовлення індивідуальних коронок. Також у лабораторії підбирають та підганяють абатмент для кожного імплантату.
Двоетапна імплантація — це перевірений безпечний спосіб відновити зуби. У стоматологічній клініці Денталіка зібрано команду досвідчених фахівців, які гарантують успішний результат терапії.
Відновити красу посмішки – це легко і безболісно. Приходьте до нас на прийом і лікар підбере оптимальний спосіб індивідуально для вас.
Безкоштовно проконсультуємо
з будь-яких питань