Захворювання пародонту

Пародонт – це м’які тканини, що оточують зуб: ясна, кісткова лунка та зв’язки зуба. Це єдина система, яка фіксує зуб, керує жувальною функцією та захищає кісткову тканину від пошкоджень та проникнення інфекцій та бактерій. Пародонт виконує ряд функцій – бар’єрна, трофічна, пластична, опорно-утримуюча, рефлексогенна. Порушення цих функцій призводить до грізних ускладнень таких, як резорбція альвеолярних відростків щелеп, утворення патологічних зубоясенних кишень, розвиток гнійно-запальних захворювань та втрата зубів. Головна небезпека патологій пародонту – втрата зуба.

І якщо раніше хвороби пародонту діагностували переважно у зрілих пацієнтів, то зараз патології зустрічаються й у молодих людей.

Причини виникнення захворювань пародонту

Класифікація захворювання пародонту

Пародонт, общее лечение заболевания

Симптоми захворювань пародонту

Захворювання пародонту протікають у кілька етапів:

 • на першій стадії гінгівіт проявляє себе кровоточивістю ясен через механічну дію, при чищенні зубів або пережовуванні твердої їжі. Звичайно, іноді можна випадково подряпати ясна до крові хлібною скоринкою або занадто старанно працювати щіткою. Якщо це одиничний випадок, то не варто хвилюватися, але якщо кровоточивість з’являється часто, то це симптом, і краще звернутися до фахівця для ретельної діагностики. Якщо пацієнт ігнорує лікування хвороб пародонту, то патологія переходить на другу стадію;
 • на другій стадії при пародонтиті ознаки стають помітнішими. Хворий може відчувати неприємний запах із рота, який не зникає після чищення зубів. Змінюється вид ясен: вони стають пухкими, втрачають щільність, зуби здаються довшими через ясна, що опустилася. Можуть з’являтися проміжки між зубами, частішає кровоточивість ясен. Навіть під час пережовування їжі пацієнт може відчувати металевий присмак;
 • на третій стадії зуби стають максимально чутливими, і реагують спалахами болю на продукти з яскравим смаком та зміни температури, чи то ковток гарячого напою чи порив холодного вітру в обличчя. Десни ще більше опускаються, і шийки зубного коріння оголюються. Поряд з кров’ю з ясен може виділятися гній. Жувати їжу стає боляче. Іноді хвороби ясен впливають на загальне самопочуття – підвищується температура, відчувається слабкість.

Найкраще лікування — це профілактика захворювань пародонту:

Лікування тканин пародонту

Чим занедбаніша патологія, тим складніше лікування, тому стоматологи рекомендують при перших ознаках приходити до стоматолога.

Загальне лікування захворювань пародонту включає три етапи:

Незважаючи на те, що деякі процедури можуть звучати страшно, насправді вони проходять максимально комфортно і безболісно для пацієнта. Стоматологічна клініка Денталіка зібрала команду фахівців найвищого класу, які гарантують успішний результат у лікуванні хвороб пародонту.

Безкоштовно проконсультуємо
з будь-яких питань

Стоматология DENTALIKA IconСтоматология DENTALIKA

вулиця Юрія Савченка, 3, Дніпро

4,3 71 reviews

 • Avatar София Карасева ★★★★★ неделю назад
  Превосходно , быстро и за соответствующую цену. Зуб перевели в порядок идеально. Персонал вежливый и видно насколько все грамотные специалисты своего дела, даже ассистенты высшего уровня. В какой бы клинике не была , в Днепре это уж точно … More лучшая клиника!!!
 • Avatar ШухратИК ★★★★★ 2 месяца назад
  Был на приеме у хирурга Анатолия Петровича Эйсмунда, доктор удалил мне 2 зуба мудрости, верхний и нижний с одной стороны одновременно, операция прошла быстро и безболезненно, все зажило за неделю. На консультации (причём бесплатной) у Малевич … More Елены Олеговна с планировали мероприятия по выравниванию зубов(нужны брекеты). Почистил зубы у Юлии Сергеевна Рудзинской, и полечил кариес у Деевой Елены Ивановны. Всё было на '' высоте''.Благодарю всех за профессионализм и комфортные условия в клинике.
 • Avatar Tamila K ★★★★★ месяц назад
  Очень благодарна Деевой Елене Ивановне за высокий профессионализм и чуткое отношение к пациенту. Её работа с корневыми каналами виртуозна! В целом клиника производит приятное впечатление. Спасибо!

Нагороди стоматології «Денталіка»

Записатися на прийом

Залишіть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ваші персональні дані не будуть передані третім особам