Стоматологія для вагітних

Стоматологія для вагітних – не просто потрібна, а необхідна, але в деяких випадках.

До них відносять лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту, запалення ясен (гінгівіту, пародонтиту, стоматиту).

Якщо каріозні порожнини необхідно пломбувати, то лікар використовує спеціальні матеріали, які тверднуть під дією фотополімерної лампи. Світло таких ламп є безпечним для плода, тому під час вагітності встановлюють пломби.

Лікування зубів при вагітності

Знеболення використовувати потрібно, щоб лікування пройшло в комфортній для жінки обстановці (больовий стресс матері може бути вредним для майбутнього малюка), але дозволені лише місцеві анестетики.

Що стосується протипоказань, то головне, щоб не було загрози переривання вагітності. Якщо вагітність протікає нормально, у матері відсутні фактори ризику, то на будь-якому терміні можна лікувати невідкладні або потенційно небезпечні захворювання ротової порожнини.

Яке стоматологічне лікування заборонено на будь-якому терміні вагітності:

 • Відбілювання. Під час вагітності емаль слабшає, тому відбілювання може мати надто агресивну дію. Коли жінка виношує дитину, більша частина енергії та поживних речовин перенаправляється від матері на формування та розвиток малюка. Спостерігається дефіцит кальцію в організмі та твердих тканинах зуба, зокрема. Відбілювання в цьому випадку не нашкодить дитині, але може завдати серйозної шкоди здоров’ю та цілісності зубів матері;
 • Комп’ютерна томографія (КТ). Заборонено проводитиу першому триместрі, оскільки плід може пошкодити іонізуюче випромінювання комп’ютерного томографа. Є апарати для конусно-променевої комп’ютерної томографії з мінімальною дозою опромінення, тому КТ у другому триместрі дозволено.
 • Встановлення імплантатів та протезування. Для виконання цих процедур потрібна комп’ютерна томографія, що вже заборонено. Крім того, дані процедури є серйозними хірургічними втручаннями, коли потрібні сильні знеболювальні, що також заборонено. Виняток – знімне протезування, коли протези встановлюють на імпланти. У цьому випадку також важливо, щоб у майбутньої мами не було індивідуальних протипоказань та обов’язкова консультація з гінекологом;
 • Видалення зубів. За необхідності планового видалення зубів — його відкладають до народження дитини. Бувають випадки, коли потрібне термінове видалення зуба: спостерігається гострий запальний процес, гострий біль, неможливість провести лікування та зберегти зуб чи збереження зуба, може призвести до проблем зі здоров’ям матері та дитини. У цьому випадку лікар приймає рішення в індивідуальному порядку;
 • Лікування під загальним наркозом та використання деяких препаратів для місцевого знеболювання;
 • Виправлення прикусу брекет-системами. Якщо брекети були встановлені до початку вагітності, то виправлення прикусу потрібно продовжувати. У цьому випадку майбутній мамі потрібно особливо ретельно стежити за гігієною зубів, щоб мінімізувати або уникнути стоматологічних проблем під час вагітності. Якщо майбутня мама лише планує встановити брекет-систему, слід відкласти до народження дитини.

Лікування зубів різних триместрах

Лікування зубів при вагітності у першому триместрі

Стоматология для беременных в Днепре

Лікування зубів при вагітності у другому триместрі

Цей триместр охоплює період з 12 по 24 тиждень вагітності.

Це найбільш безпечний та спокійний період вагітності і для матері, і для дитини.

Якщо пацієнтці потрібно вилікувати карієс, провести професійне чищення або інші стоматологічні заходи, то другий триместр — відповідний період.

 Лікування зубів при вагітності у Дніпрі

Лікування зубів при вагітності у 3 триместрі

Багато мам цікавляться, коли крайній термін лікування зубів під час вагітності.

Третій триместр починається з 25 тижня і нарівні з першим вважається складним для мами та дитини.

У третьому триместрі жінки зазнають великих навантажень на організм, підвищується сприйнятливість плаценти. У цьому випадку лікування зубів можливе лише при гострих станах, коли невтручання може бути небезпечним для здоров’я матері та дитини. Усі планові операції відкладають до народження дитини.

Профілактика карієсу зубів під час вагітності

Більшість стоматологічних захворювань провокує інфекція в ротовій порожнині. Якщо проходити регулярні профілактичні огляди, то лікар зможе вчасно виявити захворювання та запропонувати швидкі та безпечні методи лікування.

Зверніть увагу, що основне лікування проводиться у другому триместрі, у цей період найбільш безпечно проводити стоматологічні маніпуляції.

Однак найкращим варіантом буде уникнути стоматологічного лікування та підтримувати здоров’я зубів профілактичними методами:

 • чистити зуби мінімум двічі на день, а краще після кожного прийому їжі (при цьому вдень використовувати зубну пасту без фтору, а вранці і ввечері фторвмісні) ;
 • вибирати м’які зубні пасти та зубні щітки, уникати відбілюючих засобів;

 Стоматологія для вагітних у Дніпрі

Чому слід відкласти видалення зубів під час вагітності

Видалення зубів при вагітності не рекомендують, найчастіше цю процедуру відкладають на період після народження дитини.

Видалення зубів — повноцінне оперативне втручання, через яке організм матері відчуває стрес та емоційне навантаження.

Видалення зубів при вагітності проводять тільки за індивідуальним рішенням лікаря за суворими показаннями:

 • гострий біль при руйнуванні зуба;
 • патологічні процеси навколо хворого зуба;
 • перелом зубного кореня або коронки;
 • карієс кореня;
 • пульпіт третього моляра з гострим гнійним запаленням;
 • періодонтит, ускладнений кістою зуба.

 

“Єдиний виняток – вісімки.”

 

Видалення зубів мудрості при вагітності – найскладніша операція за яку мало хто візьметься. Навіть у звичайному стані довгий час зуби мудрості видаляли лише в стаціонарних умовах, настільки складним вважалося хірургічне втручання.

Видалення вісімок може спровокувати кровотечу, потрібно прийом антибіотиків, що заборонено жінкам у положенні.

Якщо майбутня мама скаржиться на сильний біль зуба мудрості, припустимо місцеве щадне лікування, але не видалення.

Діагностика та рентген зубів при вагітності

Багато майбутніх мам сильно переживають з приводу рентгена і саме з ним пов’язана більшість питань щодо лікування зубів при вагітності. Рентген необхідний при лікуванні, щоб побачити коріння та положення зубів, а також можливі патології.

Спішимо запевнити, що радіохвилі сучасних рентген апаратів настільки маленькі, що не впливають на розвиток дитини.

Більше питань викликає лікування зубів при вагітності з анестезією – потрібно серйозно ставитися до підбору препаратів. Знеболюючі препарати є одним з найбільших ризиків при лікуванні зубів під час вагітності. Заборонено використовувати загальний наркоз, фахівці використовують тільки препарати місцевої анестезії, що щадить.

Якщо грамотно використовувати сучасні локальні анестетики — вони діятимуть тільки у області, що вводиться, без проникнення в кровотік і розповсюдження по організму.

 

“Зубні анестетики для вагітних містять менше судинозвужувальних коштів, тому дитина захищена від кисневого голодування чи нестачі поживних речовин.”

 

Без анестезії теж не можна, знеболювальні допомагають заспокоїтися і без хворобливих відчуттів перенести лікування. Важлива турбота про емоційний та фізичний комфорт майбутньої мами.

Стоматологічне лікування вагітних – дозволяється, але важливо, щоб лікар враховував термін вагітності, особливості перебігу та самопочуття майбутньої мами. Для відвідування стоматолога потрібна довідка від гінеколога, що дозволяє лікування зубів.

Навіть найлегше втручання – стрес для організму вагітної жінки, який може негативно вплинути на дитину. Але гострий зубний біль — також випробування для організму, а інфекційні чи гнійні запалення у роті викликають нездужання організму, тому важливо їх лікувати навіть під час вагітності.

У стоматологічній клініці «Денталіка» лікування проводиться на сучасному обладнанні з використанням безпечних лікарських препаратів. Ми лікуємо зуби без болю, щоб лікування було комфортним і для мами, і для майбутнього малюка. Приходьте до нас і ми відновимо здоров’я ваших зубів.

Безкоштовно проконсультуємо
з будь-яких питань

Стоматология DENTALIKA IconСтоматология DENTALIKA

вулиця Юрія Савченка, 3, Дніпро

4,3 71 reviews

 • Avatar София Карасева ★★★★★ неделю назад
  Превосходно , быстро и за соответствующую цену. Зуб перевели в порядок идеально. Персонал вежливый и видно насколько все грамотные специалисты своего дела, даже ассистенты высшего уровня. В какой бы клинике не была , в Днепре это уж точно … More лучшая клиника!!!
 • Avatar ШухратИК ★★★★★ 2 месяца назад
  Был на приеме у хирурга Анатолия Петровича Эйсмунда, доктор удалил мне 2 зуба мудрости, верхний и нижний с одной стороны одновременно, операция прошла быстро и безболезненно, все зажило за неделю. На консультации (причём бесплатной) у Малевич … More Елены Олеговна с планировали мероприятия по выравниванию зубов(нужны брекеты). Почистил зубы у Юлии Сергеевна Рудзинской, и полечил кариес у Деевой Елены Ивановны. Всё было на '' высоте''.Благодарю всех за профессионализм и комфортные условия в клинике.
 • Avatar Tamila K ★★★★★ месяц назад
  Очень благодарна Деевой Елене Ивановне за высокий профессионализм и чуткое отношение к пациенту. Её работа с корневыми каналами виртуозна! В целом клиника производит приятное впечатление. Спасибо!

Нагороди стоматології «Денталіка»

Лікування зубів під час вагітності. Що можна, а що не можна

Вагітність – один з найпрекрасніших періодів у житті жінки. В цей час важливо, щоб майбутня мати відчувала комфорт у кожній сфері свого життя. Чим позитивнішими і радіснішими будуть думки і почуття мами в цей період, тим здоровішим народиться дитина. Маля відчуває переживання майбутньої мами, і це відбивається на його здоров’я, і так само малюк відчуває мамине щастя.

Тому важливо, щоб думки і самопочуття мами нічого не затьмарювало.

У період вагітності турбота про здоров’я для жінки — подвійна відповідальність, оскільки жінка відповідає не лише за себе, а й за здоров’я майбутнього малюка чи малюка.

Зубний біль – одна з найболючіших видів болю, яку неможливо і навіть шкідливо терпіти. Вагітних цікавлять нюанси лікування зубів у цей відповідальний період життя, наскільки це безпечно, чи варто починати лікування чи краще почекати та провести терапію після пологів, як доглядати зуби та інші деталі.

Стоматологічна клініка «Денталіка» пропонує лікування зубів під час вагітності за демократичними цінами. У клініці «Денталіка» використовуються сучасні безпечні технології, і ми гарантуємо якісну організацію прийому без черг та стомлюючого очікування.

Записатися на прийом

Залишіть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ваші персональні дані не будуть передані третім особам